Unboxing odpieniacza Sera Marin PS 200

Do swojego zbiornika morskiego postanowiłem zakupić nowy odpieniacz firmy Sera model PS 200. Zobaczmy co kryje pudełko.

W pudełku znajdziemy złożony i praktycznie gotowy do pracy odpieniacz. Jedynym elementem, który trzeba zamontować jest wieszak służący do zawieszenia urządzenia na ściance akwarium.
Ja widać na poniższym zdjęciu odpieniacz nie jest zabezpieczony żadnym styropianem czy innymi wkładkami kartonowymi.

W pudełku znajdziemy odpieniacz, wieszak i instrukcję obsługi.

Wieszak posiada regulację umożłiwiającą pewne zawieszenie odpieniacza na szybach, o różnej grubości.

Wieszak wsuwamy w uchwyt odpieniacz. Możliwa jest tu tegulacja wysokości zawieszenia całego urządzenia wewnątrz akwarium.

Kubek odpieniacz jest wciśnięty do obudowy. W obudowie jest uszczelka gumowa. Możiwa jest tu regulacja wysokości montażu kubka.

Na razie trudno mi ocenić pracę odpieniacza. Mam go zaledwie od kilku dni. Na razie mogę tylko stwierdzić, że jest głośny.
Nie uzyskałem jeszcze zadowalających efektów jego pracy. Wiem że odpieniacz musi trochę popracować żeby wytwarzać poprawnie pianę. Do tego trochę czasu mi zajmnie jego regulacja. Możemy oprócz regulacji wysokości montażu całego urządzenia na wieszaku zmienić także niezależnie wysokość montażu kubka. Do tego mamy jeszcze zawór regulujący poziom wody wewnątrz urządzenia. No i wreszcie na rurce doprowadzającej powietrze mamy zawór umożliwiający regulację. Tak więc ustawień jest sporo i trochę zajmie "ogarnięcie" całości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.